Kopalnia żwiru

Wykorzystując pokłady kruszywa naturalnego, naszą działalność poszerzyliśmy o wydobycie szeroko używanego żwiru. Żwirownia przez nas prowadzona korzysta ze złoża kruszywa naturalnego “Brzeszcze-Buczaki”. Wydobywany żwir to skała osadowa, w której skład wchodzą różne minerały i skały o zróżnicowanej średnicy. Materiał ten wykorzystywany może być w wielu branżach. Najczęściej zastosowanie znajduje w budownictwie, jako główny składnik betonów, materiał do budowy dróg czy nawierzchni. Posiadamy kilka rodzajów kruszywa pod względem wielkości. Mogą Państwo zakupić kruszywo łamane:

  • żwir 2-8 mm
  • żwir 8-16 mm
  • żwir 16-31,5 mm

Dodatkowo w ofercie posiadamy piasek o ziarnistości od 0 do 2 mm. Prowadzimy wydobycie w ilościach umożliwiających nam sprzedaż również hurtową żwiru, piasku. Z oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne.

 

 

Dane kontaktowe:
32-620 Brzeszcze,
ul. Ofiar Oświęcimia 78
tel. +48 785 888 717

zwirownia@hydrostal.pl
http://zwirowniabrzeszcze.pl

 

PRODUKCJA

Technologia wydobycia i przeróbki

Podczas wszelkich prac wydobywczych żwiru stosujemy nowoczesną technologię, która pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów złoża. Dysponujemy urządzeniami wydobywczymi takimi, jak pływająca pogłębiarka wieloczerpakowa znacznie przyspieszającymi i ułatwiającymi cały proces wydobycia, który odbywa się przy użyciu czerpaków spod lustra wody, a następnie z pogłębiarki transportowany jest poprzez trasy taśmowe pływające oraz stacjonarne na zakład przeróbczy. Tam pod czujnym okiem naszych specjalistów odbywa się końcowa przeróbka wydobytego żwiru.

Schemat technologiczny zakładu zawiera jeden ciąg technologiczny. Jest to ciąg technologiczny frakcji łamanej z produktami w klasach ziarnowych 2-8 mm i 8-16 mm, 16-31.5 oraz piasku 0-2 mm.

  1. Do kruszenia zastosowano kruszarkę szczękową oraz kruszarkę stożkową.
  2. Do odwadniania frakcji piaskowej służy dehydrator.
  3. Do transportu zastosowano przenośniki taśmowe.
  4. W węzłach klasyfikacji końcowej zastosowano przesiewacze 2 oraz 2.5 pokładowe wyposażone w sita poliuretanowe. Przesiewacze posiadają instalację wodną (przesiewacze na mokro) zasilaną pompą Meta.

Po procesie przeróbki mechanicznej kruszywa zostaje ono składowane na terenie naszego zakładu. Poza kupnem żwiru, piasku mogą Państwo również skorzystać z naszych usług transportowych. Odpowiedni tabor transportowy umożliwia nam załadunek oraz przewiezienie materiału pod wskazany przez Państwa adres niezależnie od zakupionej ilości.

Jeśli zależy Państwu na wysokiej jakości kruszywie, to zapraszamy do skorzystania z oferty naszej żwirowni.

Oznaczanie składu ziarnowego metodą przesiewania

8 + 8 =

HYDROSTAL Sp. z o.o.

32-620 Brzeszcze,
ul. Ofiar Oświęcimia 78
tel. +48 32 21 11 759
fax +48 32 21 09 020
REGON 357075257
NIP 549-20-39-788
hydrostal@hydrostal.pl
https://hydrostal.pl

 

Odkrywkowy Zakład Górniczy BRZESZCZE
32-620 Brzeszcze,
ul. Ofiar Oświęcimia 78
tel. +48 785 888 717

zwirownia@hydrostal.pl
http://zwirowniabrzeszcze.pl