Jaki kojec na zewnątrz wybrać dla psa?

Posiadanie zwierzęcia domowego to wiele obowiązków, ale też przyjemności. W okresie letnim, kiedy na zewnątrz panują idealne warunki do tego, aby przebywać na dworze przez cały dzień, warto rozważyć budowę kojca. To idealne rozwiązanie dla psów, które będą przebywać blisko właścicieli, ale nie zniszczą trawy czy nasadzeń  w ogrodzie. Sprawdź, jak wybrać idealny kojec.

Jakie zadanie ma kojec?

Kojec to ogrodzone miejsce dla psa. Zazwyczaj wykonywane poza obrębem domu, ale można spotkać również kojce wewnątrz mieszkania lub domu. Często ogrodzenia dla psów pozostawiane są na zewnątrz przez cały rok i dlatego powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby zwierzę czuło się w nim bezpiecznie i nie zrobiło sobie krzywdy. Kojec to azyl dla zwierzęcia. Miejsce, w którym może nie tylko odpocząć, ale też zjeść spokojnie posiłek i nauczyć się reagowania na podstawowe komendy.

Budowa kojca na zewnątrz

Rynek akcesoriów dla psów jest bardzo szeroki. Dotyczy to również kojców. Można wybrać takie, które są wykonane z materiałów zbliżonych do namiotów, w formie bramek odgradzających wejście do pomieszczenia, czy metalowych klatek. Te ostatnie sprawdzą się idealnie w sytuacji, kiedy chcemy, aby zwierzę przebywało na zewnątrz. Jeśli kojec ma pełnić funkcje bytowe, powinien być on obszerny. Zwierzę musi mieć wystarczająco miejsca, aby swobodnie się poruszać i mieć miejsce na odpoczynek. Warto pamiętać, że minimalną przestrzeń bytową dla zwierząt reguluje w Polsce ustawa o ochronie zwierząt. Ponadto klatka z metalu jest bezpieczna i odporna na działanie czynników zewnętrznych. W kojcu powinno znajdować się zadaszenie. Również jego umiejscowienie ma znaczenie – z dala od przeciągów i ciągów komunikacyjnych.