Jak zabezpieczyć słupki ogrodzeniowe przed niszczeniem?

Podczas projektowania domu, często uwzględnia się również jego ogrodzenie. Powinno ono być solidne, wytrzymałe i odporne na działanie silnego deszczu i wiatru, tak by mogło przetrwać długie dziesięciolecia. Do konstrukcji metalowych płotów często stosuje się słupki ogrodzeniowe. Dowiedz się, w jaki sposób można chronić je przed korozją.

Kapturki chronią przed wnikaniem wody

Słupki ogrodzeniowe są zbudowane ze stali i już na etapie produkcji są odpowiednio zabezpieczone, stąd już na wstępie charakteryzują się znaczną trwałością. Mimo to, wieloletnia ekspozycja na czynniki atmosferyczne sprawia, że po pewnym czasie mogą pokrywać się korozją.

By przedłużyć ich żywotność, warto powlec je powłokami antykorozyjnymi. W tym celu stosuje się cynkowanie galwaniczne słupków zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Można je również zabezpieczyć za pomocą powłoki PVC. Dodatkowo, na szczycie słupka można umieścić kapturek, który chroni jego wnętrze przed nadmiernym dostaniem się wody.

Malowanie proszkowe zabezpieczy słupki przed niszczeniem

Jedną ze skutecznych metod zabezpieczenia słupków ogrodzeniowych jest, oferowane przez naszą firmę, profesjonalne malowanie proszkowe. Technologia malowania proszkowego to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się szeroką gamą kolorystyczną i dopasować barwę słupków do otoczenia. Dodatkowo, skutecznie zabezpiecza ich powierzchnię przed niszczeniem.

Malowanie proszkowe jest wykonywane pod ciśnieniem i w podwyższonej temperaturze. Sprawia to, że farby w proszku ulegają polimeryzacji, tworząc gładką i odporną na zarysowania powłokę. Dzięki odpowiedniej technice nakładania, farba ta długo zachowuje kolor, nie łuszczy się i nie tworzy nieestetycznych zacieków. Jest również odporna na czynniki chemiczne i biologiczne.