Jak stawiać poprawnie słupki ogrodzeniowe?

Ogrodzenie pełni wiele funkcji, nie tylko zabezpiecza teren, ale i stanowi element dekoracyjny. Można wykonać ogrodzenie metalowe, betonowe, drewniane, czy też zrobić je z kamienia.

Jaką funkcję spełnia ogrodzenie domu?

Ogrodzenie jest elementem działki, dlatego jego rodzaj dobierany jest do architektury domu, jego kształtu, rodzaju elewacji oraz kształtu i wielkości działki. Niemały wpływ ma także sam ogród usytuowany wokół domu, wszystko powinno współgrać i stanowić wartość estetyczną. Warto zdecydować się na solidne, trwałe ogrodzenie, które będzie służyło przez wiele lat i będzie odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Ważną funkcją ogrodzenia jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz prywatności mieszkańcom. Dzięki niemu utrudniony dostęp mają nie tylko nieproszeni goście, ale i zwierzęta. Często ogrodzenie stawiane jest na początku budowy jako tymczasowe rozwiązanie. W takim przypadku jego głównym celem jest zabezpieczenie znajdującego się na terenie działki materiału budowlanego. Ma ona za zadanie uniemożliwienie wchodzenia na teren budowy osobom nieupoważnionym.

Jak zamontować słupki ogrodzeniowe?

Dobre ogrodzenie musi być wykonane z wyjątkową starannością z zastosowaniem najlepszych technik. Duże znaczenie ma nie tylko jakość przęseł, ale i pozostałych elementów montażowych. Przed zamontowaniem ogrodzenia należy dokładnie przemyśleć, jakie wybrać słupki ogrodzeniowe i jak je zamontować. Dobrej jakości produkt, w dowolnie wybranym kolorze dostaniemy w firmie Hydrostal. Należy pamiętać, że słupki stanowią podstawę całej konstrukcji, bez względu na to, czy jest ona wykonana z podmurówką, czy bez. Mają one wpływ na stabilność ogrodzenia oraz jego wypoziomowanie. Jeżeli zostaną źle osadzone lub przy ich montażu zostanie użyty materiał słabej jakości, to obniży się ich nośność, a co za tym idzie konstrukcja może utracić pion. Montaż słupków powinien rozpocząć się od dokładnego wytyczenia miejsca montażu, określenie długości przęseł oraz wyrównaniu i oczyszczeniu terenu.